Osobny bufet z zimnymi przekąskami to ostatnio bardzo popularna forma organizacji przyjęć weselnych. Pomimo wielu kontrowersji, takie rozwiązanie posiada wiele zalet.

✔ Estetyka

Bufet pozwala utrzymać estetyczny wygląd stołów oraz czystość obrusów podczas trwania przyjęcia. Ponadto, uzyskane miejsce pozwala na wyeksponowanie bukietów oraz nastrojowych świec. Dodatkowo, zimne zakąski odpowiednio podane na osobny stole bardziej skłaniają do konsumpcji.

✔ Wygoda

Brak półmisków z zimną płytą na stołach zapewnia większą swobodę dla gości m.in. możliwość ustawienia dodatkowych kieliszków czy szklanek z driknami. Pozyskane miejsce można przykładowo wykorzystać na elegancki cooler z lodem w celu stałego schładzania alkoholu. Wybór zimnego bufetu pozwoli także na uniknięcie sytuacji, gdy część elementów dekoracji kwiatowej dostaje się do półmisków.

✔ Integracja

Bufet stanowi nie tylko dodatkową atrakcję przyjęcia, ale jest również najlepszym sposobem na integrację, bowiem spotykają się przy nim wszyscy goście. Wiele Par decyduje się także na inne pakiety jak bufet staropolski czy słodki stół, w połączeniu z bufetem z zimnymi zakąskami tworzą swoistą dekorację przyjęcia weselnego.

Pomimo przedstawionych zalet, nasuwają się także wątpliwości. Oto najczęstsze z nich.

Młode Pary obawiają się negatywnej reakcji gości na tzw. „efekt pustego stołu”. Należy jednak pamiętać, iż na stołach znajdują się najczęściej patery z ciastem i owocami wraz z talerzykami, napoje gazowane, dzbanki z sokami, karafki z wodą, alkohol, serwety, przyprawniki oraz kompozycje kwiatowe. Ponadto, na stole ustawione są kieliszki do wina i wódki, szklanki, a często dodatkowo coolery z lodem.

Kolejną kwestią jest fakt, że Nowożeńcy martwią się o osoby starsze lub poruszające się na wózku inwalidzkim, które niechętnie korzystają z takiej formy podania zakąsek. Rozwiązaniem przedstawionej niedogodności jest ustalenie z obsługą, dodatkowego serwisu zakąsek wskazanym gościom.

Ponadto, przy zimnym bufecie istnieje możliwość powstania kolejki i niepotrzebnego zamieszania. Rozwiązaniem powyższej sytuacji jest umiejętne zaplanowanie ustawienia stołu w odpowiednio widocznym miejscu i ze swobodnym dostępem dla gości.

Przedstawione rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników, jednak Restauracja Tiffany jest zdecydowanym sympatykiem zakąsek w formie osobnego bufetu.

Tiffany

Kącik dla dzieci

Do dyspozycji najmłodszych pozostają kącik z zabawkami oraz krzesełka do karmienia.

Sala bankietowa

Organizujemy przyjęcia weselne i bankiety na 250 osób.

Sala konferencyjna

Dysponujemy zapleczem umożliwiającym organizowanie konferencji do 300 osób.

Ogródek letni

W okresie letnim zapraszamy do altany.

Parking

Zapewniamy bezpłatny parking, zarówno dla samochodów osobowych jak i autokarów.

Noclegi

Gwarantujemy bazę noclegową do 27 osób.

Zostań u Tiffany’ego dłużej!

Odwiedź nasze profile na: