Jest kilka mocnych argumentów mówiących „za” zorganizowaniem wesela
w zimowym okresie. Podstawowy to taki, iż ślub zimą może być bardziej oryginalny.

 

Terminy

Dużą zaletą zimowego ślubu jest dostępność terminów (w tym tych najbardziej pożądanych – sobotnich) nie tylko w sali weselnej, ale również u fotografów, DJ-ów/zespołów muzycznych, florystek jak i wśród pozostałych podwykonawców . Narzeczeni mają zdecydowanie większą swobodę w doborze daty. Przede wszystkim nie ma potrzeby rezerwować sali z kilkuletnim wyprzedzeniem.

 

Dni wolne

Zimą odbywa się znacznie mniej wesel, więc istnieje mniejsze prawdopodobieństwo że zaproszeni goście będą musieli wybrać spośród kilku uroczystości w jednym terminie. Natomiast okres świąteczny i noworoczny to czas wolny. Jest to doskonała propozycja dla osób zapracowanych, także tych, którzy mają rodzinę za granicą. Daje to pewność, że większość bliskich będzie miała możliwość przybycia na ceremonie.

 

Zimowe dekoracje

Zimowe dekoracje to gwarantowany sukces! Wykorzystanie sezonowych roślin takich jak: gałązki świerkowe, głóg, jemioła, gwiazdy betlejemskie, anturium czy eukaliptus w połączeniu z szyszkami to wręcz bajkowa sceneria. Tworząc typowy mroźny klimat  warto wybrać kwiaty i dekoracje w odcieniu bieli i srebra. Można też zaszaleć z bardziej wyrazistym kolorem jak granat.

W przypadku przyjęcia weselnego podczas Świąt Bożego Narodzenia można włączyć do wystroju również kolor czerwony, dodając do tego typowo świąteczne między innymi girlandy, bombki czy papierowe śnieżynki.

Zima przynosi mnóstwo pomysłów na temat przewodni wesela. Prócz śnieżnej bieli oraz wspomnianych świątecznych akcentów można zdecydować się na brokatowe i karnawałowe dekoracje czy motyw walentynkowego serca.

W tym okresie szybciej zapada zmierzch tworząc niezapomnianą atmosferę.  Idealnym pomysłem jest wykorzystanie świeczek oraz lampionów. Nic tak cudownie nie ociepla atmosfery jak prawdziwy ogień. Pamiętać  jednak należy o wybraniu dobrej jakości świec.

Mimo tego, że zimą nie jesteśmy rozpieszczani kolorami w ogrodzie, to widok oprószonych śniegiem iglaków ustawionych przed salą tak jak i świątecznych lampek z pewnością ucieszy gości.

 

Podziękowania dla gości

W ramach podziękowania dla gości, Para Młoda może przygotować typowo zimowe upominki np. świece, korzenne ciasteczka czy pierniki. Wypieki mogą być udekorowane np. lukrem, perełkami lub
opatrzone inicjałami nowożeńców.

 

Winietki

Winietki dla gości również powinny nawiązywać do zimowej aury. Możemy wykorzystać do tego np. szyszki
wkładając lub przywiązując do niej karteczkę z imieniem i nazwiskiem.

 

Plener

Wesele zimą to także piękne krajobrazy i idealny plener fotograficzny. Fotografia ślubna w białej  scenerii ma swój klimat, rodem z baśni Andersena. Szczególnie ujęcia uchwycone w górskim krajobrazie są szansą na wyjątkową pamiątkę.

 

Podróż poślubna

Zima to najlepsza pora na podróż poślubną w ciepłe kraje. Poza terminem świąteczno-sylwestrowym ceny są bardzo przystępne, a proponowane przez biura podróży kierunki potrafią zaskoczyć swoją egzotyką.

 

Delikatnie prószący śnieg czy magia świątecznej atmosfery mogą sprawić, że ten jedyny dzień w życiu będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. Mamy nadzieję, że zimowych ślubów będzie przybywało z każdym nowym rokiem.

Tiffany

Kącik dla dzieci

Do dyspozycji najmłodszych pozostają kącik z zabawkami oraz krzesełka do karmienia.

Sala bankietowa

Organizujemy przyjęcia weselne i bankiety na 250 osób.

Sala konferencyjna

Dysponujemy zapleczem umożliwiającym organizowanie konferencji do 300 osób.

Ogródek letni

W okresie letnim zapraszamy do altany.

Parking

Zapewniamy bezpłatny parking, zarówno dla samochodów osobowych jak i autokarów.

Noclegi

Gwarantujemy bazę noclegową do 27 osób.

Zostań u Tiffany’ego dłużej!

Odwiedź nasze profile na: